Polemizování

10 problémů knihomolů

10. května 2016 v 19:48 | Jana
Jsem knihomol, geek, fangirl, říkejte si tomu jakkoliv chcete. A věřím, že nejsem jediná. Najde se vás určitě spousta a většina se uvidí i v tomto článku.
O problémech knihomolů by se dalo sáhodlouze diskutovat a vždycky bychom narazili na nějaký nový. Pokud se v některých vidíte, nebo vás napadají další, ráda si přečtu vaše komentáře.

1. Společnost v posteli.
Co si budeme nalhávat. Když se kdykoliv vrátíme do pokoje a podíváme se k sobě do postele, nečeká na nás žádný sexy chlap nebo holka. Místo toho tam zaručeně vždy objevíte knížku. Když náhodou ne přímo v posteli, tak stoprocentně vedle na nočním stolku, poličce, nebo rovnou na zemi.

2. Vnímání času.
Zalezu si, začtu se a najednou BUM! I když ještě před pěti minutami bylo teprve osm večer, tak zjišťuju, že už je pěkně pozdě a měla bych jít spát. Je to dost podobné jako, když ráno zavřete na pět minut oči a najednou už meškáte. Nevíte jak, ale ten čas tak neuvěřitelně letí. Přesně takhle se dají krásně promrhat víkendy. Jako byste nedělali celý den vlastně nic, ale ve skutečnosti jste prožili parádní knižní dobrodružství.

3. Kniha vs realita.
Jakmile se začtu, už je hrozně těžký vrátit se zpátky do reality. Pokud z nějakého důvodu je potřeba přerušit čtení, tak si ve skutečném světě připadám jako ve snu. Neustále přemýšlím jen nad tím, co se v knize stalo, nebo co by se stát mohlo. Navíc se vám prostě často z toho druhého světa ani nechce a věřím, že se najde spousta z vás, co ho ani nikdy neopustila. Nakonec když už máme dočteno, cítíme takové zvláštní prázdno. Jeden svět se pro nás na chvíli uzavřel. Co budeme sakra dělat teď? Áhh, ještě že máme po ruce tu kupu dalších knížek, co jsme si nedávno koupili.

4. Knížní kluci vs. reální.
Snad každá z nás četla knížku, ve které se zamilovala do některého z hrdinů. Kdo ne, prostě jen ještě nečetl tu správnou. Co si budeme nalhávat. Skuteční kluci často nejsou tak dokonalí jako ti na papíře a nemálo nám nad tím ukápne slza. Do toho ideálně, když se začteme do nějakého románu, kdy se vcítíme do hlavní hrdinky a máme pocit, jako by se vše dělo nám a ten pan "dokonalý" byl jen a jen pro nás. Ach, ta bolest reality.

5. Kniha a film.
Tohle musí znát kdokoliv, kdo viděl film podle knihy. Ten pocit, když filmaři vynechají spousty detailů, co nám přijdou důležité. Jak si poupravili děj podle sebe a najednou je tam spousta nenávazností a spousta chyb.. Ty chvíle, kdy se v kině rozčilujeme a chceme sousedovi vedle začít šeptat ,,Víš, ve skutečnosti vlastně.." a vy se musíte ovládat, protože nechcete umřít na udušení v popcornu.
 
 

Reklama